Image

Historie

SK START byl založen v roce 1950 jako sdružení deseti sportů s původním názvem Tělovýchovná jednota - TJ START. O vznik se významně zasloužil pan Zdeněk Mádl.

Již od počátku byly oddíly SK START účastníky soutěží extraligových, ligových a přeborů v kategorii mužů, žen, juniorů, dorostu a žactva. Nejlepší závodníci byli členy reprezentace i účastníky Olympijských her, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Stěžejními sporty byly zejména lukostřelba, stolní tenis, tenis a volejbal. Samozřejmě získávali členové SK START v těchto sportech i tituly mistrů republiky. S nejlepšími se můžete seznámit na TABULI SLÁVY.

Bylo postupně vybudováno pět sportovních zařízení. Centrum je na Střeleckém ostrově v Praze, lukostřelnice na Strahově a sportovní horská chata je v Peci pod Sněžkou. Tenisový areál na Topolce byl v roce 1997 převeden na tenisový oddíl.

Svoji historii má i Střelecký ostrov. Již Karel IV. ho propůjčil pražským střelcům a tak to zůstalo i za dalších panovníků. Zpočátku se střílelo především z luků a kuší, postupně je nahradily zbraně palné. R. 1812 byla na ostrově postavena empírová restaurace. R. 1882 se zde pod vedením Miroslava Tyrše uskutečnil První všesokolský slet.

Do neradostné nedávné historie patří srpnová povodeň v roce 2002. Věřme, že tato událost zůstane nadále jen historií.

Na dalším rozšíření historie se pracuje :)